close
تبلیغات در اینترنت

سیر تا پیاز رفتن به سربازی

تبلیغات

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آرشیو

سیر تا پیاز رفتن به سربازی

سربازی شتری است که می خوابد. پس جای خوابیدنش را شما تعیین کنید. شما روز به روز به فارغ التحصیلی نزدیک می شوید. مدام – مثل اسکارلت برباد رفته – قضیه را به تعویق می اندازید که: فردا درباره اش فکر می کنم. اما فایده ندارد. باید یک بار برای همیشه به آن فکر کنید. بعد همه چیز شروع می شود. و تنها در صورتی تمام خواهد شد که روزی – هر چه زودتر بهتر – شروع شده باشد.

1- چطور معافی بگیرم؟

به سایت نیروی انتظامی مراجعه کنید. در قسمت مربوط به نظام وظیفه اهم آیین نامه معافیت را خواهید دید. خیلی ریز و با جزئیات شرح داده شده و از بس ریز و با جزئیات است از آن سر در نخواهید آورد. پس یک جست و جویی در اینترنت بکنید. شما تنها مشمول وظیفه ایران نیستید. به همین دلیل فضای وب پر است از فوروم هایی برای بحث درباره معافیت. این فوروم ها مثل دوران حبس می ماند. آدم با انواع خلافکاری ها و کلک ها و چشم بندی های عجیب (و گاه خطرناک) آشنا می شود. خوب آنجا را بجویید. با خودتان صادق باشید: آیا می توانید بروید خدمت؟ چهار ستون بدنتان سالم است (انشاءالله)؟ پس خوب گوش کنید: یکی از دوستان من 9 ماه است از طریق یکی از همین راه های عملی / تخیلی دنبال معافی رفته و هنوز کارش درست نشده. 9 ماه. و خواهید فهمید که مثل او بسیارند. اگر مثل بچه آدم می افتاد در دل ماجرا کمتر از یک سال دیگر ترخیص می شد. شیک و تمیز. بنابراین اوضاعتان حاد نیست. بزنید به دل حادثه.

2- تا کی وقت دارم؟

یکی از مراحل فارغ التحصیلی شامل ارائه نامه ای است محرمانه از آموزش دانشکده تان به حوزه نظام وظیفه.

در آن نامه تاریخی ذکر شده. آن تاریخ می تواند تاریخ گرفتن آخرین امضای تسویه حساب شما باشد یا (در کمال نامردی) تاریخ ابلاغ نمره آخرین واحد درس تان. شما دقیقاً تا پایان وقت اداری شش ماه پس از آن تاریخ مهلت دارید که مدارکتان را برای حوزه نظام وظیفه پست کنید. هر چه از این زمان بگذرد رسماً اضافه خدمت شامل حالتان می شود.

3- از کجا باید شروع کنم؟

بروید به پست. هر دفتر پستی که نزدیکتان هست. یک دفترچه 500 تومانی آماده به خدمت بگیرید. فرم ها را پر کنید. جاهایی را که باید امضا کنید امضا کنید. عکس ها را بچسانید. از زبان زرگری دفترچه کذایی دلخور نشوید و به درک خودتان شک نکنید. بعداً توضیح می دهم که این ابهام و پیچیدگی (ظاهری) قسمتی از مراسم اهلیت است. وقتی همه چیز کامل شد، لزومی ندارد تمام 6 ماه را صبر کنید. باید یک سری محاسبات ریاضی انجام بدهید. شما تقریباً می توانید درباره تاریخ اعزامتان تصمیم بگیرید. مسئله ای که بعدها خواهید فهمید خیلی خیلی مهم است.

4- چطور درباره تاریخ اعزامم تصمیم بگیرم؟

فارغ التحصیلان دانشگاهی ماه های زوج سال به خدمت اعزام می شوند. شما بعد از ارسال مدارک به احتمال زیاد در اولین لیست اعزامی ها قرار می گیرید. مثلاً تاریخ فارغ التحصیلی شما شهریور است. شما تا پایان اسفند برای ارسال مدارک فرصت دارد. اگر اسفند ماه مدارک را بفرستید احتمالاً برای اولین ماه زوج بعدی (یعنی اردیبهشت ماه) به خدمت فراخوانده خواهید شد. شما می توانستید با تنظیم زمان فرستادن مدارک (و البته کوتاه کردن فرجه 6 ماه خود) اعزامی آبان، دی و یا اسفند باشید. البته ناگفته نماند که بعضی اوقات اولین لیست اعزامی پر است. و به شما می گویند که باید تا ماه زوج بعدی هم صبر کنید. یعنی در همان مثال قبلی احتمال داشت شما اعزامی تیرماه هم بشوید. یک چیزهایی هم در دنیا به شانس آدم ربط دارد دیگر.

5- حالا این تاریخ اعزام چه اهمیتی دارد؟

بیشترین اهمیت این ماجرا را زمانی درک می کنید که سرمایی باشید و ناچار به گذراندن دوره آموزشی در چله زمستان. یا گرمایی باشید و دستی دستی خودتان را به تیرماه حواله دهید. طبق تجربه گذشتگان اردیبهشت، شهریور و اسفند سه ماه طلایی برای گذراندن دوره آموزشی اند. اردیبهشت و شهریور آب و هوای معتدل و خوشی دارد. و اسفند با تعطیلات دل انگیز عید عملاً یکی از انتخاب های مهم اهل فن است.

6- بعد از پست کردن مدارک چه اتفاقی برایم می افتد؟

تقریباً دو هفته بعد یک آقای مهربان موتورسوار می آید دم خانه تان. بی سؤال و جواب یک پاکت می دهد دستانت و می رود. این پاکت شامل مشخصات شماست. از شما خواسته می شود که اگر جایی اشتباهی پیش آمده آن را اطلاع دهید. این برگه شما را به انتظار برای برگه بعدی (موسوم به دفترچه سبز) تشویق می کند. اگر قصد امریه گرفتن دارید وقت آن شده که کم کم کارهای مربوط به امریه تان را انجام دهید.

7-امریه چیست و به چه درد می خورد؟

می دانید که مشمولان وظیفه در نیروهای مسلح خدمت می کنند. یعنی: ارتش، سپاه و یا نیروی انتظامی. براساس قوانین و براساس ضوابط خاصی ادارات دولتی هم می توانند از نیروهای وظیفه استفاده کنند. عضویت در خانواده محترم ایثارگران و تأهل هر کدام جزو امتیازاتی است که توسط آن می توان امریه گرفت. اگر امریه داشته باشید بعد از گذراندن دوره دو ماه آموزشی خود را به سازمان مربوطه معرفی کرده و با لباس شخصی و مثل یک کارمند عادی دوره خدمت خود رادر محل کذایی خواهید گذراند. البته شما نیروی وظیفه خواهید بود و حقوقتان در همان حد و اندازه باقی وظیفه ها پرداخت می شود (تو مایه های بی خیالش!) مراکز دولتی هم از طریق اعلامیه های رسمی امریه می گیرند هم از طریق غیررسمی. بهتر است شما ننشینید و منتظر که چشمتان به یک آگهی در روزنامه بخورد. با توجه به رشته تحصیلی تان یک اداره مرتبط را انتخاب کنید و بیفتید دنبال کار. معمولاً در مراکز دولتی در بخش های مرتبط با کارگزینی یک نفر هم مامور گرفتن سرباز امریه است. شرایط امریه گرفتن را پرس و جو کنید. قانعشان کنید که به تخصص شما نیاز دارند. قول و قرارتان را بگذارید تا لحظه ای که دفترچه سبز دستتان رسید کپی آن را همراه مدارک مورد نیاز آن اداره تحویلشان دهید. باید خیالتان راحت باشد که وقتی شما به آموزشی رفتید کارهای اداری تان درست، به موقع و دلسوزانه انجام می شود. روز پایان آموزشی که موقع تقسیم نیروهاست برگه امریه شما باید برسد. ولی هیچ چیز صددرصد نیست. در گروهان ما برگه امریه 5 نفر از کسانی که خیلی روی امریه شان حساب کرده بودند نیامد. به همین سادگی. اداره مورد نظر در لحظات حساس یک نفر دیگر را جایگزین آنها کرده بود و خب آنها زانوی غم به بغل نگرفتند. سوگند می خورم که صبورانه ایستادند و مقابل بازی غریب سرنوشت سر تعظیم فرود آوردند.

8- دفترچه سبز چیست؟

نمی دانم چرا به آن یک برگه کاغذ تا شده می گویند دفترچه. اما دفترچه سبز آخرین چیزی است که قبل از اعزام آن آقای موتوری مهربان برایتان می آورد. غیر از تکرار موارد برگه قبلی چیزهای تازه ای در آن هست: تاریخ اعزام و یک کد چند رقمی. تاریخ اعزام روزی است که باید ساعت 6 صبحش خودتان را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنید. کد چند رقمی در واقع نشانه محل گذراندن دوره آموزشی شماست. با کمی چست و جو در اینترنت (و فورروم های کذایی) احتمال دارد بتوانید محل خدمت خود را بر اساس کد پیدا کنید. من که توانستم. دقیقاً نمی دانم این کدها هر چند وقت یک بار تغییر می کند (تغییر می کند؟) ولی این که به جای اسم محل، یک شماره 4 رقمی می گذارند هم جزئی از پروژه ابهام آفرینی تصور کنید. پروژه معروف و ناگفته ای که ابهام دفترچه خدمت و آقای مهربان موتور سوار را هم شامل می شود. این که شما «باید» هیچ تصوری از مکانی که می روید و اتفاقات بعدش نداشته باشید. این فرایند در تمام دنیا به چشم می خورد. نوآموز برای مطیع بودن و درآمدن در شمار جمع باید طی طریقی کند. باید اعمال غیرعادی انجام دهد و همه چیز مؤید این باشد که نوآموز هیچ چیزی از لحظه بعدش نمی داند.

9- چطور با استرس قبل از اعزام مقابله کنید؟

کدام یک تاکنون بیشتر آزارتان داده؟ ترس قبل از آمپول زدن یا درد سوزن. به هر حال کمی حق دارید. روال طبیعی زندگی تان کمی به هم خواهد خورد. با وقایع پیش بینی نشده ای رو به رو خواهش شد. اما مرعوبش نشوید. کلش را یک بازی تصور کنید. چیزی تو مایه های اردوی پیشاهنگی. به محض این که کسی در مجاورتتان شروع به افاضات منفی کرد متوقفش کنید. این ترس کذایی خرد کننده تر از تمام تجربیاتی خواهد بود که از سر خواهید گذراند. شماره معکوس تاریخ اعزام را به شماره معکوس تاریخ مرگ تبدیل نکنید. خوش شانس ها کسانی هستند که دوست و آشنایی که تازگی «آموزشی» سبک و راحتی را از سر گذرانده دور و برشان است.

یا کسانی که این راهنما را می خوانند. گفتیم که دست کم محل خوابیدن شتر سربازی را سعی کنید خودتان انتخاب کنید. این راهنما سعی می کند به شما در این مهم کمک کند. چنانچه پیشتر گفته شد البته برخی از نکات آن مختص دارندگان مدرک لیسانس و بالاتر خواهد بود اما باقی خوانندگان از دانستن نکات پایه ای قضیه بی نصیب نخواهند ماند. رسیدیم به آنجا که همان طور که روی دفترچه سبز نوشته ساعت شش صبح روز موعود باید خودتان را به آدرسی که ذکر شده معرفی کنید.

10- آیا باید قبل «آن روز» با همه خداحافظی کنم؟

باید ببینیم در روز تقسیم قرار است چه اتفاقی بیفتد. بعد از مراسم کوتاهی شما را خیلی سریع و براساس کدهایی که روی دفترچه سبزتان نوشته دسته بندی می کنند. بعد بهتان می گویند که کی خودتان را به کجا معرفی کنید. و تمام. دیگر آن روز کاری به شما ندارند. روزی را هم که برایتان تعیین می کنند معمولاً یک یا دو روز بعدتر است. اما همه اینها یک تبصره هم دارد. این که پادگان شما یک شهر دیگر باشد. در آن صورت برای همان روز و به صورت جمعی برایتان اتوبوس می گیرند که حرکت کنید. اگر بخواهید با بقیه همراه شوید باید نه تنها خداحافظی هایتان را کرده باشید بلکه وسایلتان را هم آورده باشید. البته مجبور نیستید حتماً با آن اتوبوس بروید. نکته فقط این است که در روز تعیین شده در پادگان حاضر باشید.

11- چی با خودمان ببریم؟

سبکبار باشید. وسایل نظافت شخصی، لباس جمع و جوری متناسب با فصل، دارو و البته تنقلات مقوی: خشکبار، شکلات و از این قبیل.

12- چی نمی توانیم با خودمان ببریم؟

شما مجاز نیستید با خودتان موبایل، دوربین عکاسی، هیچ گونه وسیله برقی (حتی ریش تراش)، هیچ گونه وسیله انتقال اطلاعات (مثل فلاپی، سی دی و فلاش مموری)، سیگار (و…) فندک و کبریت، اگزاسپام و دیازپام و هیچ گونه داروی خواب آور همراه داشته باشید. بهتر است هیچ چیزی را که حدس می زنید سؤال برانگیز، عجیب، تازه یا غیرعادی باشد همراه نبرید.

13- در روز اول چه چیزی منتظر ماست؟

اولش که خوش آمد و شکلات و اینهاست. بعد خودتان را برای ساعت های متوالی نشستن آماده کنید. آمارتان گرفته می شود، فرم ها را پر می کنید، توصیه های ایمنی را گوش می کنید، با مسائل اولیه آشنا می شوید و بعد به یگان های مختلف تقسیم می شوید.

(نکته: اگر رفیق آشنایی کسی آنجا هست که می خواهید با هم در یک یگان بیفتید کمی زرنگی لازم دارید و مقداری اقبال. معمولاً افراد به صورت رندوم برای یک یگان انتخاب می شوند یعنی کافی نیست که در یک صف کنار هم ایستاده باشید. ممکن است شما را به صورت یک در میان انتخاب کنند. پس باید سریع باشید، نترس باشید، لایی بکشید، و مقداری ابتکار به خرج بدهید. اگر فکر می کنید این کارها ارزشش را ندارد باید بگویم سخت در اشتباهید چون بزودی خواهید فهمید که حضور حتی یک دشمن آشنا در یگان چه نعمتی است!) می روید سر یگانتان. یکی از نفرات ارشد یگان شما را در مورد وسایلی که باید تهیه کنید توجیه تان می کند. بعد تعدادی از استحقاقی هایتان را می دهد و خلاص. معمولاً بعد این مرحله به همه تان یک برگه مرخصی می دهند تا بروید و چیزهایی را که باید، تهیه کنید و صبح روز بعد رسماً خدمتتان را شروع کنید.

14- استحقاقی چیست؟

وسایلی هست که نیروهای مسلح به رایگان در اختیار پرسنل وظیفه می گذارد. چیزهایی مثل لباس، جوراب، قند و چای، پوتین و از این قبیل، جزئیاتش را بعداً خود خواهید دانست. چیزی که الان مهم است مسئله لباس است.

15- من که لباس هایم اندازه ام نیست چه کنم؟

تقسیم لباس ها خیلی اتفاقی است. و رایج است که لباس های استحقاقی اندازه آدم نباشد. سه راه دارید؛ همانجا که لباس را تحویل می گیرید و تنتان می کنید بگردید دنبال کسی که سایزتان را می توانید با هم عوض کنید. بقیه هم مثل شما هستند و بعضی ها دنبال سایزی که به شما رسیده. راه دوم این که بروید خیاطی تا لباس را برایتان اندازه کند. و آخرین راه هم این است که وقتی برای تهیه لیست کذایی می روید به نظامی فروشی لباس استحقاقی و کمی – یا زیادی – پول سر بدهید و یک لباس سایز خودتان بگیرید. راه سوم در مورد پوتین بیشتر کاربرد دارد.

16- از ما می خواهند چه چیزهایی تهیه کنیم؟

یک لیست 10، 15 تایی که سر جمع حدود 15 هزار تومان برایتان خرج دارد و باید از نظامی فروشی تهیه کنید (اگر ساکن تهرانید مثلاً از میداان امام حسین یا حسن آباد یا گمرک) شامل جعبه واکس و آینه و شانه و پارچه تنظیف و دفترچه مرخصی و…

نکته این است که نمونه این وسایل را نشانتان می دهند و باید عین همان ها را تهیه کنید – کار سختی نیست – این آینه و شانه هر آینه و شانه ای نیست. جزو آنکادر کمد شما خواهد بود.

17- قضیه چکش زدن به پوتین چیست؟

باید با کفش یک کیلویی دو ماه آیندتان اخت شوید. راحت بودن پوتین نصف دوره آموزشی است. پوتین نو، محکم و یاغی و خشک است. باید رامش کنید. اول با چکش خوب پاشنه اش را بکوبید تا نرم شود (منظورم از چکش دقیقاً چکش و منظور از کوبیدن دقیقاً کوبیدن است!) بعد خوب واکسش بزنید. واکس کلید ماجراست. پوتین نو را اهلی می کند. اولین بار پوشیدن پوتین و بستن درست بندهایش ممکن است نیم ساعتی وقتتان را بگیردد. طبیعی است، کم کم عادت می کنید. ظرف چند هفته یاد می گیرید چطور طی پنج ثانیه پوتین به پا کنید. و بعد دل کندن از پوتین سخت می شود. خیلی از کسانی که از آموزشی آمده اند می دانند: تا مدت ها با پا کردن هر چیزی جز پوتین احساس پا برهنگی خواهید کرد.

18- پس بالاخره این روز اول کی می رسد؟

خب. دیگر وقتش شده. سر صبح. وقتی هوا هنوز گرگ و میش است. شما لباس آموزشی تان را تن می کنید. از زیر آینه و قرآن رد می شوید. ساکتان را روی دوشتان می اندازید و با ترسی کوچک در دلتان به سمت پادگان می روید.

شما حدود هشت هفته تحت آموزش قرار خواهید گرفت.

تبریک می گویم. سربازی تان رسماً آغاز شد.

19- روز اول آموزشی، چه جور روزی است؟

راستش می دانید… یک جور… چطور بگویم؟… نه این که بخواهم بترسانمتان، نه… فقط کمی… ولش کن، سوال بعدی!

20- برنامه چند روز اول چیست؟

در چند روز اول شما صرفاً نسبت به برخی اصول اولیه خدمت توجیه می شوید. فرمان های ساده ای مثل خبردار و به چپ چپ را تمرین می کند. کمی با فضا آشنا می شوید و از این چیزها، شما هنوز وارد برنامه “سین” نشده اید.

21- برنامه سین دیگر چه صی‍غه ای است؟

صی‍غه نیست. نامی است برای برنامه جاری قسمت های مختلف نظام، یکی می گوید این سین مخفف “ساعت یگان نظامی” است. برنامه آموزشی وظیفه ها در تمام نیروهای مسلح تقریباً یکسان است. در این برنامه آموزشی برای پنج صبح تا چهار بعدازظهر شما برنامه ریزی شده، شما مجاز نیستید کاری خارج از برنامه سین انجام دهید. بر اساس شالوده کلی برنامه سین در دوره آموزشی شما ساعت پنج صبح از خواب بیدار خواهید شد، تا ساعت شش را به نظافت مناطق محوله و مرتب کردن آنکادر وسایل شخصی و خوردن صبحانه خواهید گذراند. ساعت شش تا هشت برای ورزش، کلاس قرآن و … است. از هشت تا 12 ظهر شما دو نوبت کلاس آموزشی را از سر خواهید گذراند. فاصله 12 تا یک و نیم فرصت ناهار و نماز است و از آن موقع تا ساعت چهار بعدازظهر مجدداً سر کلاس خواهید نشست. ساعت 9 شب خاموشی است و شما ساعت 9 و نیم قطعاً خواب هستید.

22- من معاف از رزم هستم. اوضاع من چطور است؟

بستگی به محل آموزشی تان دارد. افراد معاف از رزم معمولاً از ورزش صبحگاه یا گاهی رژه معاف می شوند (و البته باید به جایش وظایف دیگری انجام دهند که گاهی به صرافت بی خیال شدن معافیتشان می افتند!) در محل آموزشی ما که جمله معروفی وجود داشت: «شما معاف از رزم هستید. درست. اما ما که الان مشغول رزم نیستیم!»

یک توصیه شخصی دارم. اگر اوضاعتان وخیم نیست و از پس کارهای معمول برمی آیید، خیلی دنبال استفاده از این امتیاز نباشید، به هر حال تا پایان دوره آموزشی به شما به چشم یک دودره باز نگاه می کنند که حقش است همه کارها را سرش خراب کنند. البته باز تصمیم با خودتان است، ممکن است خوش شانس باشید و مدام نگهبان لباس ها شوید، ولی متمایز شدن از کل جمعیت یگان- خصوصاً در دوره آموزشی- به هر حال کمی شخص را در معرض استرس های بیشتری قرار خواهد داد. خود دانید.

23- غذا چی بهمان می دهند؟

نترسید. تا حالا بدغذاترین افراد هم در آموزشی زنده مانده اند. اوضاع آن قدر که می گویند هم بد نیست. شاید کم باشد (که هست) ولی کیفیتش برای 45 روز قابل تحمل است. شما برای صبحانه می توانید منتظر تخم مرغ، حلواشکری، پنیر و کره مربا باشید. برای ناهار هم مرغ و خورش قیمه و قورمه سبزی و ماهی و استانبولی و برای شام پلوعدس و انواع کوکوها و املت و اینها. گذشته از این معمولاً هر پادگانی برای خودش یک بوفه دارد که دست کم تن ماهی درشان پیدا می شود. پس زیاد عزای غذا نگیرید.

24- کی تعطیل می شویم؟

از پنج شنبه ظهر تا صبح شنبه اگر نگهبان نباشید یا به هر دلیل دیگری دستور به ماندن در پادگان را نداشته باشید، مرخص می شوید، تقریباً از هفته سوم آموزشی به بعد نیز از ساعت چهار بعدازظهر تا صبح روز بعد اگر موارد فوق شامل حالتان نبود باز با ممهور شدن دفترچه مرخصی می توانید از پادگان خارج شوید.

25- هی. اینجا رو. اگر از پادگان خارج شوم می توانم سیگار بکشم؟

سیگار برای سلامتی مضر است. پس بهتر است اساساً از کشیدنش صرف نظر کنید. اما اگر از بخت بد سیگاری هستید بله می توانید، مشروط بر این که لباس نظامی به تن نداشته باشید. شما با لباس نظامی مختار نیستید در خیابان سیگار بکشید، بستنی بخورید، با دوستانتان ریسه بروید. شما حتی مجاز نیستید کلاه نظامی تان را از روی سر بردارید و به دستتان بگیرید.

26-خب، مثلاً اگر این کارها را بکنم چه می شود؟

جایی وجود دارد به نام دژبان مرکزی، افرادی هم وجود دارند به نام دژبان مرکز، تمام نیروهای مسلح دژبان مرکز خاص خود را دارند. کار آنها این است که در سطح شهر پست بدهند و مراقب مراعات قوانین از سوی کسانی که ملبس به لباس نظامی هستند باشند. فرقی نمی کند که اهل چه شهری یا چه پادگانی باشید. دژبان مرکز مجاز است هر عمل خلاف (آیین نامه) از شما دید فوراً اسمتان را گزارش کند. این گزارش در پرونده تان ثبت می شود و بر اساس قوانین تنبیه خواهید شد. دژبان مرکز دو جور نگهبانی دارد؛ نگهبانی به صورت گشت با موتور و اتومبیل.

27- نگهبانی مان به چه صورت است؟

لیسانسیه ها و دارندگان مدارج بالاتر بسته به تعداد نفرات یگان و مناطق نگهبانی هر روز در کاغذی موسوم به «لوحه نگهبانی» به آنها ابلاغ می شود. بدیهیات نگهبانی هم این است که سر پست حق ندارد بنشینید، بخوابید، بخورید، بیاشامید یا با کسی صحبت کنید. حد سفت و سخت گرفتن این قوانین را عرف پادگانتان تعیین می کند، ولی سر خوابیدن و نشستن سر پست هیچ مقامی حاضر به اغماض نیست. نگهبانی فرصت مغتنمی است که درباره آینده و گذشته تان فکر کنید، رادیکال 2337902 را به صورت ذهنی محاسبه کنید و یا نقش موزاییک زیر پایتان را میلی متر به میلی متر تا آخر عمر حفظ شوید.

28- یک چیزی هم شنیده ام به اسم «آماده». آن دیگر چه صیغه ای است؟

ذهن شما چقدر درگیر صیغه است! آماده هم یک جور نگهبانی است، به این صورت که شما 24 ساعت باید برای هر اتفاق غیر منتظره که در پادگان بیفتد آماده باشید. معمولاً در پادگان آموزشی اتفاق غیر منتظره نمی افتد اما افسر نگهبان و افسر جانشین برای سنجش آمادگی شما طی این مدت چندین بار فرمان «پیش» می دهند و معنی اش این است که طی 15 ثانیه باید به صورت آماده با لباس کامل و تجهیزات محوله در منطقه تعیین شده حاضر شوید. طی این مدت شما باید بصورت آماده بخوابید یا غذا بخورید یا دستشویی بروید. پوتینتان را نباید از پا خارج کنید (معمولاً برای نماز یک فرصت کوتاه تنفس می دهند.)

29- اگر کسی تعداد نفرات یگانمان را پرسید به او بگویم؟

یکی از چیزهایی که به شدت در مورد آن توجیه خواهید شد، اصول حفاظت و خصوصاً حفاظت گفتار است. به این معنی که شما در مقابل هر کسی جز سلسله مراتب تعیین شده مطلقاً لال خواهید بود. هیچ اهمیتی هم ندارد که طرف لباس راننده به تن دارد یا سرهنگ. شما مجاز به ارائه «هیچ» نوع اطلاعات آماری از داخل پادگان نیستید. (خدا می داند که چطور هر خط را با ترس و لرز می نویسم که مبادا اطلاعات خاصی لو نرود). باز برای امتحان شما این امکان کاملاً محتمل است یک راننده با یک پیکان نارنجی جوانان شما را از دم پادگان سوار کند و بخواهد از شما حرف بکشد و شما سوتی بدهید و او سر اولین دور برگردان دور بزند تا خدای نکرده شما را بسپارد دست صاحبتان! این اتفاق چندین بار رخ داده.

احتیاط شرط عقل است.

30- نهست چیست؟

نهست همان غیبت است به زبان نظام. بهتر است در دوره آموزشی دور و برش نچرخید. به‌طور عادی هر روز نهست در پرونده شما دو روز اضافه خدمت برایتان آب می‌خورد. با این حال سلسله مراتب شما حق دارند برای تنبیه شما تدابیر دیگری مثل بازداشت یا اضافه‌های دیگر برایتان در نظر بگیرند.

بر اساس یک گفته قدیمی دوره آموزشی اضافه ندارد، ولی دلیل نمی‌شود، چون مطمئن باشید راه‌های بسیار دیگری برای سر عقل آوردن یک نهستی وجود دارد. و شک نکنید که حتماً از این راه‌ها استفاده می‌کنند. بی‌انضباطی بخششی ندارد.

31-اگر در دوره آموزشی مریض شوم چه می‌شود؟

اگر؟! رفیق ما را باش! شما حداقل 45 نفرید که در یک آسایشگاه می‌خوابید. به همین دلیل کافی است یک نفر سرما بخورد. اولین کاری که می‌کنید این است که با اجازه فرمانده‌ و با دفترچه بهداری می‌روید بهداری. دکتر معاینه‌تان می‌کند و اگر قضیه سرماخوردگی ساده (یا حتی پیچیده) باشد، بهتان استامینوفن می‌دهند تا خوب شوید!(گفته بودم که دارو همراه ببرید.)

ولی اگر قضیه بغرنج‌تر باشد(مثلاً مسمومیت حاد) آن وقت شما به بیمارستان اعزام می‌شوید. هر روز صبح سر ساعت مشخصی یک اتوبوس حامل بیمارهای مجوزدار از پادگان خارج می‌شود و آنها را بین بیمارستان‌های نظام تقسیم می‌کند. اگر بیمارستان برایتان استراحت در منزل نوشت، به پادگان برمی‌گردید، از فرمانده‌تان کسب اجازه می‌کنید(به جز گلاب به رویتان در مورد بقیه امور باید کسب اجازه کنید. تازه در آن مورد هم گاهی…) بعد می‌توانید با خیال راحت به بیماری‌تان در منزل ادامه دهید.

یک قاعده کلی در مورد آموزشی وجود دارد و آن این است که غیبت موجه یا غیر موجه بیش از 9 روز منجر به تجدید دوره می‌گردد. یعنی اگر کسی بدشانسی ‌آورد و طی دوره آموزشی بیماری‌ای بگیرد که خدای نکرده بیش از 9 روز استراحت‌لازم شود، کنتورش صفر می‌شود و باید دوره را از اول طی کند. اکیداً مراقب خودتان باشید. شما در این برهه از زندگی‌تان حق ندارید مریض شوید!

32- ستاره‌هایم را چطور درست سر شانه بچسبانم؟

الان وقت این سؤال نیست. شما مثلاً هنوز در دوره آموزشی هستید ها.

33- قسمت ترسناک آموزشی چیست؟

آموزشی قسمت ترسناکی ندارد و خیلی مهم است که این را ملتفت باشید. یکی از مراحل تلویحی آموزش شما که بابتش سر هیچ کلاسی نمی‌نشینید، مدیریت استرس است. شما در معرض انواع متنوعی از استرس‌های بیهوده قرار می‌گیرید تا یاد بگیرید چطور با استرس مقابله کنید. از همان اولین دقایق شما را از بسیاری اتفاقات خواهند ترساند. شما چیزی نمی‌دانید. حق دارید بترسید.اما باید سریع یاد بگیرید که فرق بلوف با آیین‌نامه پادگانی چیست. و چطور این تلاش عظیم برای ارعاب نشان می‌دهد خبری نیست. شما را به شکل سرسام‌آوری از تجدید دوره می‌ترسانند (در حالی که تنها یک شرور به معنی واقعی کلمه ممکن است تجدید دوره شود)، از تیراندازی می‌ترسانند، (در حالی که مطمئن باشید فرماندهان شما خودشان بیشتر می‌ترسند و فقط با کمی احتیاط از روز تیراندازی لذت وافر خواهید برد)، شما را از اردو و رزم شبانه می‌ترسانند (از آن ترس‌هایی است که چقدر بعد به آن خواهید خندید. چطور دلشان می‌آید از قسمتی که برای بدقلق‌ترین آدم‌ها مفرح است کسی را بترسانند) از فلان و بهمان و چنین و چنان. و شما موقع خداحافظی وقتی با فرمانده‌تان روبوسی می‌کنید، تازه می‌فهمید این کارشان- شغلشان است.

34-آیا با فشنگ واقعی تیراندازی می‌کنیم؟

بله. در روز تیراندازی شما با فشنگ جنگی واقعی تیراندازی خواهید کرد.

35-آموزشی از کی می‌افتد در سرازیری؟

درست از زمانی که شمارش معکوستان را فراموش کنید. چیزی حول و حوش هفته پنجم تا ششم. دو هفته آخر تفریح محض است. شما به راه و چاه وارد شده‌اید.جمع‌هایتان شکل گرفته و اغلب اتفاقات مفرح مثل تیراندازی و اردو همان حوالی رخ می‌دهد.

36- چقدر شایعات را جدی بگیریم؟

هیچ. یعنی صفر درصد. و تفاوت وضعیت روانی که شایعات را جدی نمی‌گیرند با آنها که جدی می‌گیرند زمین تا آسمان خواهد بود.

ببینید،. اگر شما پیش از این تجربه شایعات را در محیط‌های دانشگاهی یا کاری داشته‌اید، معمولاً این شایعات از چیزکی حقیقی نصیب می‌بردند. یعنی خبری- گیریم با تحریف- از جایی درز می‌کرد و به شکل شایعه به گوشتان می‌رسید. اما در سربازی اوضاع فرق می‌کند. تا دقیقه 90 فرمانده شما هم از تصمیم مافوقش بی‌خبر است. بنابراین تصمیماتی هم که در لحظه آخر گرفته می‌شود نمی‌تواند قبلش به جایی- خصوصاً بین سربازها- درز کند. از طرف دیگر همه پر از امید و آرزو و ترس و واهمه‌اند. فضای مهم‌آلود این فرصت را فراهم می‌کند تا هر کسی جوری بیم‌ها و امیدهایش را به شکل شایعه بیرون بریزد. به همین دلیل تره خرد کردن به شایعات شما را در موقعیت اضطراب دائم قرار خواهد داد.

تجربه شخصی: در هفته چهارم آموزشی ما شایعه شد که قرار است برویم مرخصی میان‌دوره. شایعه مثل برق همه جا پیچید. همه از میان‌دوره حرف می‌زدند. یک روز صبح پنج‌شنبه گفتند مراسم سالروز آزادی خرمشهر -دو روز زودتر از موعدش – برگزار خواهد شد. همه منتظر خبر خوب بودیم. سر صبح‌گاه ایستادیم. فرمانده پادگان آمد صحبت کرد و صحبت کرد و صحبت کرد. خبری از میان دوره نشد. دو ساعت بعد جوی عصبی بر یگان حاکم بود. سه دعوا در یک روز اتفاق عادی نبود. ما هیچ وقت به میان‌دوره نرفتیم. از همان لحظه بود که فهمیدم هیچ شایعه‌ای را در سربازی جدی نگیرم.

37- جشن سردوشی چیست؟

مراسم پایانی دوره آموزشی شما. زمانی که دیگر رسماً از پادگان مرخص می‌شوید. مراسم عادی مثل صبحگاه با مهمانان عالی‌رتبه و رژه نهایی. دو ساعت بعدش شما به تدریج وسایلی که امانت دستتان بود مثل کلاه آهنی و ظرف سلف غذا و قمقمه و زیلو و چهاربند و فانوسقه‌تان را تحویل می‌دهید. وسایلتان را می‌بندید. امریه‌تان را می‌گیرید و می‌روید.

38-امریه؟

امریه در آن روز یک نام عام است برای تمام کاغذهایی که سرنوشت شما را طی 18 ماه آینده رقم می‌زند. چه آنها که امریه دولتی دارند و چه آنها که باقی خدمتشان هم در نظام است. در آن کاغذ نوشته که شما چه روزی باید خود را به چه محلی معرفی کنید.

یا اینکه شاید کد خورده باشید.

39- کد خورده باشم؟

بله. در ارتش دوره‌‌ای وجود دارد به نام دوره کد. دوره تکمیلی آموزشی است که همان مدت دو ماه است و اغلب در شیراز و اصفهان ارائه می‌شود. امریه دارها- آن امریه نه این امریه-و فوق لیسانس‌ها و برخی رشته‌ها که هر سال اعلام می‌شود به علاوه خوش‌شانس‌ها کد نمی‌خورند.

40-از کی می‌توانیم ستاره‌هایمان را بچسبانیم؟

تبریک می‌گویم. در امریه‌تان نوشته دانشجوی آموزشی – اگر کد خورده باشید- یا مثلاً ستوان فلانی.

 

حالا شما اگر کد نخورده باشید و لیسانس باشید ستوان‌دوم با دو ستاره و اگر مدرک بالاتری داشته باشید، ستوان‌یکم با سه ستاره بر دوش خواهید بود. دقت کنید مثل آش‌خورها ستاره‌ها را عوضی نچسبانید. پره میانی ستاره‌ها باید گردنتان را نشانه رفته باشد.

منبع : http://manmote.com


منابع بیشتر

از سیر تا پیاز سربازی - نظام وظیفه و خدمت سربازی

www.sarbazi.us/fa/news/752/از-سیر-تا-پیاز-سربازی.html
Translate this page
سربازی شتری است که می خوابد. ... فارغ التحصیلان دانشگاهی ماه های زوج سال به خدمت اعزام می شوند. ..... یه زنگ بزن تا سیر تا پیاز دریاچه گهر رفتن رو برات بگم.

از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی - آی آر ارتش

irartesh.ir/Forum/Post/4268
Translate this page
Jan 1, 2015 - 11 posts - ‎1 author
از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی. هر جوان مشمول خدمت وظيفه براي اطلاع يافتن ازقانون خدمت وظيفه عمومي مصوبه 1363/7/29 مجلس شوراي اسلامي و ...

سیر تا پیاز رفتن من به آلمان برای ادامه تحصیل

applygermany.mihanblog.com/
Translate this page
May 30, 2016 - مراجعه می کنید به واحد مربوطه می گید مدرک میدین؟ بهترین حالت اینه که شما دختر باشین و یا اینکه از سربازیمعاف باشین در این صورت این جواب رو ...

سیر تا پیاز رفتن من به آلمان برای ادامه تحصیل - مراحل گرفتن پاسپورت ...

applygermany.mihanblog.com/post/28
Translate this page
Apr 20, 2016 - سیر تا پیاز رفتن من به آلمان برای ادامه تحصیل - مراحل گرفتن پاسپورت برای دانشجویان مشمول خدمت سربازی - مراحل گرفتن پاسپورت برای ...

از سیر تا پیاز سربازی رفتن | ویکنــا

www.wikna.ir/fa/tag/از-سیر-تا-پیاز-سربازی-رفتن/
Translate this page
برچسب ها : از سیر تا پیاز سربازی رفتن ثبت‌ نام براي اعزام در مورد سربازی رفتن دوره آموزشي سربازی رفتن به سربازی زمانسربازی سربازی سربازی رفتن سربازی ...

پایگاه خبری جهانگيريه بستک » از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی

www.jahangirieh.ir/از-سیر-تا-پیاز-اعزام-به-خدمت-سربازی/
Translate this page
طرح دريافت دفترچه اعزام غير حضوري هر سال درصدي ازجوانان کشور که به سن 18 سالگي و مشمول شدن نزديک مي شوند جهت تعيين وضعيت سربازي خود به مراکز وظيفه ...

از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی :: قرارگاه جهاد فرهنگی و اقتصادی

mobaco.blog.ir/1393/06/29/از-سیر-تا-پیاز-اعزام-به-خدمت-سربازی
Translate this page
Sep 20, 2014 - هر جوان مشمول خدمت وظیفه برای اطلاع یافتن ازقانون خدمت وظیفه عمومی مصوبه ۱۳۶۳/۷/۲۹ مجلس شورای اسلامی و آیین نامه مصوب هیات وزیران مورخ ۱۳۶۴/۵/۹ و ...

از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی - 8

giz-miz.xyz/از+سیر+تا+پیاز+اعزام+به+خدمت+سربازی+-+8/
Translate this page
از سیر تا پیاز سربازی - تالار گفتمان نبض فردا از سیر تا پیاز سربازی - manmote.com خرید دفترچه ی اعزام به خدمت سربازیهزینه خرید خدمت سربازی برای دیپلم ...

سیرتا پیاز سربازی - گفتگوی دینی

www.askdin.com/showthread.php?t=55461
Translate this page
Jun 18, 2016 - 10 posts - ‎1 author
سلام میخواهم پستی ایجاد کنم که هر کس هر مطلبی در خصوص سربازی دارد در این پست قرار دهد تا عزیزان جوان که میخواهند به خدمت مقدس سربازی اعزام ...

سیرتا پیاز سربازی - انجمن بزرگ قرآنی طه

forum.tahaquran.ir/showthread.php?tid=2864
Translate this page
14 posts
سلام میخواهم پستی ایجاد کنم که هر کس هر مطلبی در خصوص سربازی دارد در این پست قرار دهد تا عزیزان جوان که میخواهند به خدمت مقدس سربازی اعزام شوند براحتی به ...

سیر تا پیاز سربازی - دانلود | نصب برنامه اندروید | کافه بازار

https://cafebazaar.ir/app/ku.coffee.stps/?l=fa
Translate this page
سیر تا پیاز سربازی. جامعترین برنامه در مورد شرایط خدمت سربازی تا به امروز بر روی کافه بازار. میخوای همه چی رو در موردسربازی بدونی ؟ میخوای هر طور شده معاف بشی ؟

سیر تا پیاز سربازی - Download | Install Android Apps | Cafe Bazaar

https://cafebazaar.ir/app/ir.khedmat.navidi/?l=fa
Translate this page
 Rating: 4 - ‎747 votes - ‎Free - ‎Android - ‎Business/Productivity
پیشی گرفتن از همه در قبل از اعزام سربازی. این برنامه نکات ریز سربازی هست به همراه چند داستان. در این برنامه سعی شده نکات ریزی برگزیده شود : امریه چیست؟ غذا به ما ...

سیر تا پیاز سربازی - سایت علمی نخبگان جوان

www.njavan.com › ... › نیروی نظامی و هوانوردی
Translate this page
May 6, 2015 - موضوع: سیر تا پیاز سربازی ... فارغ التحصیلان دانشگاهی ماه های زوج سال به خدمت اعزام می شوند. شما بعد از ارسال مدارک به احتمال زیاد در اولین لیست ...

مرکز آموزشی 04 امام رضا(ع) بیرجند - از سیر تا پیاز سربازی

hotel04.blogfa.com/post-1.aspx
Translate this page
مرکز آموزشی 04 امام رضا(ع) بیرجند - از سیر تا پیاز سربازی - سیر تا پیاز سربازی. ... فارغ التحصیلان دانشگاهی ماه های زوج سالبه خدمت اعزام می شوند. شما بعد از ...

سیر تا پیاز وام جریمه سربازی / میزان جریمه مشمولان ... - خبرگزاری میزان

www.mizanonline.ir/.../سیر-تا-پیاز-وام-جریمه-سربازی-میزان-جری...
Translate this page
May 29, 2016 - به دنبال ابلاغ قانون بودجه 1395، مذاکراتی با برخی بانک‌ها برای اعطای وام بانکی به مشمولان غایب سربازی در جریان است تا این افراد بتوانند به طور ...

همه چیز درباره خدمت سربازی (از سیر تا پیاز سربازی)

toorbo.ir/.../همه+چیز+درباره+خدمت+سربازی+(از+سیر+تا+پیاز+سر...
Translate this page
تمام مراحل سربازی یا بهتر است بگوییم از سیر تا پیاز خدمت سربازی را در ادامه می خوانید ... منبع مشاهده مطلب ... بعد همه چیز ... که برگه اعزام به خدمت از سازمان وظیفه .

از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی آی آر ارتش

toorbo.ir/.../از+سیر+تا+پیاز+اعزام+به+خدمت+سربازی+آی+آر+ارتش
Translate this page
از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی آی آر ارتش ... پایگاه خبری جهانگيريه بستک » از سیر تا پیاز اعزام به خدمت ... از سیر تا پیاز اعزام به ... زير به خدمت اعزام مي .

از سیر تا پیاز سربازی نظام وظیفه و خدمت سربازی - Namnak.Org

namnak.org/.../_از_سیر_تا_پیاز_سربازی_نظام_وظیفه_و_خدمت_...
Translate this page
از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی - 2. از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی - 2; جستجو. از سیر تا پیاز اعزام به خدمتسربازی - 2. نمایش سایت ...

سیر تا پیاز سربازی - مرکز آموزشی 04 اما رضا بچه های دوره 407 بیرجند

hotel04.persianblog.ir/post/2/
Translate this page
Aug 5, 2011 - سیر تا پیاز سربازی ... سلوک در چنین دوره‌ای، روح آدمی را به پرواز وامی‌دارد و تا بدان جا می‌رساند که با تمام وجود ... حالا این تاریخ اعزام چه اهمیتی دارد؟

سربازی سیر تا پیاز | فارس نتورک

www.farsnetwork.net/store/سربازی-سیر-تا-پیاز-2
Translate this page
Nov 30, 2016 - سیر تا پیاز سربازی در کافه‌بازار برای اندروید · کافه بازار پیشی گرفتن از هدر قبل از اعزام سربازی. این برنانکات ریز سربازی هست به

عکس رفتن به سربازی - گالری عکس

aaaaaks.ir/عکس-رفتن-به-سربازی/
Translate this page
Jun 6, 2016 - برای دیدن عکس های با موضوع " عکس رفتن به سربازی " می توانید از لینک های زیر استفاده ... نظام وظیفه و خدمت سربازی » از سیر تا پیاز سربازی.

سربازی قد تکاور - گردآوری مطالب جدید وب

xyzdownload.ir/article/سربازی-قد-تکاور/
سربازی bargozideha com، بسه دیگه تکاور بگو یا علی مدد ج ادار به قدِ سربازی ... چیز درباره سربازی رفتن از سیر تا پیاز سربازی رفتن ثبت‌ نام برای اعزام در مورد .

دوره آموزشی سربازی برای لیسانس فوق لیسانس دکتری امریه - نیو1396

www.new1396.ir/دوره-آموزشی-سربازی-برای-لیسانس.html
Translate this page
2 hours ago - از سیر تا پیاز سربازی – نظام وظیفه و خدمت سربازی ... البته این درجه ها رو با رفتن به سربازی اتوماتیک حفظ میشیدبا سه ردیف وسط … سوال :من یک ...

طرح نوشدارو (دانشگاه آزاد از سیر تا پیاز) - حامی

www.hamiteam.ir/طرح-نوشدارو-دانشگاه-آزاد-سیر-پیاز/
Translate this page
Oct 2, 2016 - از وقتی که کنکور دانشگاه آزاد با سراسری تلفیق شد دیگه همه تفاوت آزاد و سراسری ملحق شد به بحث انتخاب رشته چون آزمون و سوالاتشون کاملا ...

کلانتری ها سربازان غایب و فراری را بازداشت می کنند - خبرآنلاین

www.khabaronline.ir/detail/293879/society/Police
Translate this page
May 19, 2013 - به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ قانون جدید سربازی، عملا زندگی بدون کارت .... موندن این انتظار و وراد شدن مشکلات زندگی پاها رو واسه خدمت رفتن سنگین میکنه. ..... یگان بابام مریضی سختی داشت دیگه نتونستم ادامه بدم تا الان ی سالیه ...

از سیر تا پیاز سربازی نظام وظیفه و خدمت سربازی - عکس

ax.7host.top/از-سیر-تا-پیاز-سربازی-نظام-وظیفه-و-خدمت-سربازی...
Translate this page
از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی - 2. صفحه اصلي / نظام وظیفه / از سیر تا ... سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی . شروطسربازی و .

کندو | بیانریم سربازی برای اندروید

cando.asr24.com/app.jsp?id=7314565
Translate this page
Jul 11, 2016 - *بد نیست قبل رفتن از قوانین و تبصرها آگاهی داشته باشی. ... *یا اینکه بدونید بعد چند ماه یا چند سال نرفتن به سربازیچقدر برای شما غیبت تموم میشه. ... #ولی ما برای شما از سیر تا پیاز هر آنچه برای معاف شدن الزامی و ضروری هست با ...

دوره طلایی سربازی

persian-text.xyz/دوره+طلایی+سربازی/
Translate this page
محفل دل - سربازی چه چیزهایی قبل رفتن به سربازی بدانیم؟ خاطرات دوران سربازی از سیر تا پیاز سربازی - نظام وظیفه و خدمتسربازی آشنايي مختصر با دوره آموزشي ...

دانلود برنامه سیرتاپیاز سربازی | ایران اپس

iranapps.ir › برنامه ها › کتابخانه
Translate this page
 Rating: 5 - ‎1 vote
سربازیت شروع شده یا فکر سربازی هستی شاید هم دنبال معافیت سربازی هستی نمیدونی شرایطش چیه می خوای شرایط سژاه نیازمندی هاو بدونی شرایط ورود به ارتش.

ThE MeCh85 - از سیر تا پیاز سربازی(قسمت اول)

mech85sut.blogfa.com/post-66.aspx
Translate this page
Nov 18, 2010 - ThE MeCh85 - از سیر تا پیاز سربازی(قسمت اول) - مکانیک 85 دانشگاه ... حاوی برگه سبز و شامل مشخصات نظام وظیفه و تاریخ اعزام به خدمت شماست.

معافیت سربازی ( از معافیت پزشکی تا کفالت و هر آنچه باید بدانید ...

shahrematlab.com › صفحه اصلی › اخبار روز › اخبار اجتماعی
Translate this page
جاذبه های گردشگری بندر چابهار ( از سیر تا پیاز دیدنی… ... معافیت سربازی : خدمت سربازی به نظر سربازی رفته ها، یکی از شیرین ترین دوران زندگی ... از سن خدمت رفتن آن ها سالیان زیادی سپری شده، از رفتن به سربازی امتناع می کنند و به همین دلیل، از ...

لباس سربازی ارتش نیروی زمینی

lebasii.loger.ir/tagged/لباس-سربازی-ارتش-نیروی-زمینی
Translate this page
اموزشی در پدافند هوایی سمنان از سیر تا پیاز..... - مطالب خواندنی ... 21 جولای 2009 ... احتمالاً مستحضرید که بنده از ابتدای تیر ماه 88 به دوره آموزشی سربازی اعزام شدم و .

جستجو

www.dmk.ir/Default_.aspx?...سربازی... - Translate this page
نظام وظیفه و خدمت سربازی از سیر تا پیاز سربازی ... احتمالاً مستحضرید که بنده از ابتدای تیر ماه 88 به دوره آموزشی سربازی اعزامشدم ... مهمترین سؤال این است که در ...

سیر تا پیاز زندگی "مهرداد اولادی" در آخرین مصاحبه تفصیلی وی با ...

www.yjc.ir › ورزشی › فوتبال و فوتسال
Translate this page
جیم: به خاطر سربازی، مشمول خدمت شدم و برگشتم. سین: پس به یکی از ... سین: برسیم به اشتباه بزرگ زندگیتان و رفتن به استقلال، چه شد که این تصمیم را گرفتید؟

اموزشی در پدافند هوایی سمنان از سیر تا پیاز..... - مطالب خواندنی

yaserheidari1368.parsiblog.com/.../اموزشي+در+پدافند+هوايي+سمنا...
Translate this page
Feb 5, 2014 - اموزشی در پدافند هوایی سمنان از سیر تا پیاز..... - مطالب خواندنی - ... دوستانی که بعدا به سمنان اعزام میشن بکنم.در کل بعد مرخصی فک کنم 10 یا 12 ...

عکس سربازی رفتن برادر | گالری عکس | gallery photos

gallery-photos.ir/photos/عکس-سربازی-رفتن-برادر
Translate this page
عکس سربازی رفتن برادر | عکس سربازی رفتن برادر | عکس سربازی رفتن برادر ... در سپاه , سربازی در ایران , سربازی بهانگلیسی , سربازی نخبگان , سربازی در ارتش ... سربازی سیر تا پیاز , سابقه بیمه سربازی , سربازی سلامتی , سوالات سربازی ...

از سیرتاپیاز با مرتضی پورعلی گنجی :: ورزش سه

www.varzesh3.com/news/.../از-سیرتاپیاز-با-مرتضی-پورعلی-گ...
Translate this page
Dec 5, 2015 - از سیرتاپیاز با مرتضی پورعلی گنجی ... به گزارش "ورزش سه"، مرتضی پورعلی گنجی در مصاحبه‌ای اختصاصی با ما، درباره نحوه فوتبالیست شدنش، گلش به عراق، الگوی ایرانی و خارجی‌اش ... به دلیل سربازی، تیم ملی امید را از دست دادم.

Aftabgardan - چطور امریه آموزش و پرورش بگیریم؟ یا چطور «سرباز معلم ...

aftab.cc/article/792
Translate this page
Apr 18, 2009 - از سیر تا پیاز سربازی. مطالب مرتبط در .... حمید جون من مرداد ماه دفترچه ای اعزام به خدمتم فرستادم خواستم بدونم امیدی هست برای امریه اموزش و پرورش ...

سیر تا پیاز رفتن من به آلمان برای ادامه تحصیل مطالب ابر گوته - آخرین ها

alotoor.ir/.../سیر+تا+پیاز+رفتن+من+به+آلمان+برای+ادامه+تحصی...
Translate this page
سیر تا پیاز رفتن من به آلمان برای ادامه تحصیل مطالب ابر گوته. سیر+تا+پیاز+رفتن+من+به+آلمان+برای+ادامه+تحصیل+مطالب+ابر+گوته ... از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی - آی آر ارتش. از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی ... بر اساس اين طرح ...

کدهای محل آموزشی برای سربازی - لیست کد سخا نظام وظیفه :: edafater

www.polarispro.ir/ncdyfqmyfnrdfdsdynsdxtvdfdcdsrctcmcf.html - Translate this page
95/6/19 اعزام از کرمانشاه(اما هنوز محل اموزشی و کد مشخص نشده)کسی میدونه کی باید ... باید بدانید سیرتا پیاز سربازی - نسخه قابل چاپ - سربازان گمنام۰۸/۱۶ ۱۳:۲۵ فرید ... لیست کد سخا نظام وظیفه :: edafaterکد مراکز خدمت نظام وظیفه به روز شد - تالار ...

سیر تا پیاز وام جریمه سربازی / میزان جریمه مشمولان غایب چقدر است؟

tnews.ir/news/305d63742588.html
Translate this page
May 29, 2016 - خبرگزاری میزان- به دنبال ابلاغ قانون بودجه 1395، مذاکراتی با برخی بانک ها برای اعطای وام بانکی به مشمولان غایب سربازی در جریان است تا این ...

سیر تا پیاز وام جریمه سربازی / میزان جریمه مشمولان غایب چقدر است؟ - قطره

www.ghatreh.com/.../سیر-پیاز-وام-جریمه-سربازی-میزان-جریمه-مش...
Translate this page
May 29, 2016 - به دنبال ابلاغ قانون بودجه 1395، مذاکراتی با برخی بانک ها برای اعطای وام بانکی به مشمولان غایب سربازی در جریان اØ.

ليست و شرايط امريه سربازي سازمانها و مراکز نظامي و غير نظامي - رزبلاگ

doharfi.rozblog.com/.../ليست-و-شرايط-امريه-سربازي-سازمانها-و-م...
Translate this page
Dec 29, 2016 - اعزام شوند. ... به دستگاه دولتی واگذار می شوند، گفتنی است که مدت خدمت مشمولان امریه سربازی 24 ... 16 . ازسیر تا پیاز سربازی - نظام وظیفه و خدمت ...

زبان و ادبیات فارسی - زبان عامیانه و اصطلاحات، حروف آ و الف

aryaadib.blogfa.com/post-173.aspx
Translate this page
آب شدن: شرمنده شدن، رفتن آبرو، به فروش رفتن کالا .... اجباری بردن: کسی را به خدمت سربازی بردن اَجق وَجق: ... از بای بسم الله تا تای تَمَت: از اول تا آخر، از سیر تا پیاز

گرفتن معافیت پزشکی‌ حین خدمت و یا آموزشی‌ [بایگانی] - ApplyAbroad Forum

www.applyabroad.org › ... › معافیت پزشکی
Translate this page
Dec 17, 2010 - 100+ posts - ‎100+ authors
البته تاریخ سربازی از همون روز حساب می‌شه،،،شنبه که می‌رن یه سری صحبت .... )من به خاطر اینکه با ماشین چپ کرده بودم (6 ماه قبل از اعزام) 3 تا از مهره های کمرم ..... گرفتم گفت زده كارت معافيت پزشكي شما در سير مراحل صدور مي باشد.

درباره سربازی رفتن - مجله گیزمیز

gizmiz.com/درباره-سربازی-رفتن/
Translate this page
Jun 29, 2014 - همه چیز درباره سربازی رفتن از سیر تا پیاز سربازی رفتن, ثبت‌ نام برای اعزام, در مورد سربازی رفتن, دوره آموزشی سربازیرفتن به سربازی, زمان ...

از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی - صفحه اصلی

abac.alakiblog.ir/news/137796.html - Translate this page
از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی. هر جوان مشمول خدمت وظيفه براي اطلاع يافتن ازقانون خدمت وظيفه عمومي مصوبه 1363/7/29 مجلس شوراي اسلامي و آيين نامه مصوب هيات ...

سیرتا پیاز سربازی - http://www.iranfars.ir

www.iranfars.ir/item-40204-سیرتا-پیاز-سربازی - Translate this page
Jun 17, 2016 - سلام میخواهم پستی ایجاد کنم که هر کس هر مطلبی در خصوص سربازی دارد در این پست قرار دهد تا عزیزان جوان که میخواهند به خدمت مقدس سربازی اعزام ...

سیر تا پیاز شکستگی ساق در رزمی کاران – مـبــارز ویــژه

specialfighter.com/?p=3390
Translate this page
Jun 23, 2016 - جامع ترین مقاله پزشکی در مورد شکستگی ساق پا در رزمی کاران. اخطار : کپی به هرنحو در هر مکان به هر شکل ، بدون ذکر منع نام و آدرس وب سایت ...

کتاب سیر تا پیاز ریاضیات تجربی پیش دانشگاهی - گاج

book.gaj.ir/Book/Index/265
سلام محمدرضا جان؛ سیرتاپیاز درس کاملی نسبت به میکرو داره و همینطور تست های تالیفی و سراسری هم داره اما کتاب های میکرو تست محورند و درسنامه های کنکوری دارند که ...

کتاب سیر تا پیاز فیزیک 2 - گاج

book.gaj.ir/Book/Index/124
امیر جان،اگر در این درس ضعیف هستی به شما کتاب سیر تا پیاز این درس رو .... دوست عزیز؛ کتاب‌های سیر تا پیاز آموزش‌محور هستند و کتاب‌های میکرو تست‌محور. م. محمد.

سربازی (امریه - معافیت نخبگی و پروژه کسر خدمت) - صفحه 97 - ارشد عمران

arshadeomran.ir/forum/thread564-97.html
Translate this page
Nov 6, 2010 - 21 posts - ‎9 authors
به نظرتون اول برم ارشد بعد برم سربازی یا اول برم سربازی بعد برم ارشد؟ ... سير تا پياز اخذ و انجام پروژه كسر خدمت بنياد نخبگان نيروهاي مسلح.

از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی | جستجو | وبلاگ 24.اطلاعات

weblog24.info/list/از-سیر-تا-پیاز-اعزام-به-خدمت-سربازی
Translate this page
خدمت‌سربازی جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا شرط 21 ماهه شدن خدمت سربازی در سال آینده را بازگو کرد. !!! ابراهیم کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط 21 ماهه ...

استان سیستان و بلوچستان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/استان_سیستان_و_بلوچستان
Translate this page
مردم استان سیستان و بلوچستان از قومیتهای بلوچ و زابلی می‌باشد که بلوچ‌ها به زبان بلوچی ... سیستان و بلوچستان از دو ناحیه سیستان(زابل و هیرمند) و بلوچستان(زاهدان تا ...... بزرگان سیستان، ایرج افشار سیستانی، مرغ آمین، ۱۳۶۷; از سیر تا پیاز، محمد ... بلوچ و بلوچستان، عبدالصمد سربازی، کردستان، ۱۳۷۸; تخریب گورناک، حادثه یا ...

سیر تا پیاز سربازی - ارتش ایران

tomcat6062.r98.ir/Forum/Post/2141
Translate this page
Aug 19, 2015 - سلام میخواهم پستی ایجاد کنم که هر کس هر مطلبی در خصوص سربازی دارد در این پست قرار دهد تا عزیزان جوان که میخواهند به خدمت مقدس سربازی اعزام ...

سیر تا پیاز «توتال‌وار»؛ از شوگان تا وارهمر- قسمت سوم | گیم نیوز

gamenews.ir › مقالات › معرفی و پیش‌نمایش
Translate this page
Sep 24, 2015 - خانه مقالات معرفی و پیش‌نمایش سیر تا پیاز «توتال‌وار»؛ از شوگان تا ... بود، مثلاً سربازی که با شمشیر می‌جنگد حرکاتش نسبت به سربازی که با ...

ظرف غذا سربازی | ایران جیب

yasit.ir.caspiangate.com/ظرف-غذا-سربازی/
Translate this page
Oct 31, 2016 - یغلاوی یا یقلاوی یا یقلوی به ظرف غذای فلزی استوانه‌ای دردار و دارای دسته گفته ... از سیر تا پیاز سربازی بانظام وظیفه و خدمت سربازی سربازی شتری .... بیشتر پسران تا قبل از مشمول شدن و به سربازی رفتن از اینظرف غذای فلزی

بیمه مارکتینگ | آموزش بازاریابی و فروشندگی بیمه - دوران خدمت سربازی ...

bimehmarketing.com/.../297-دوران-خدمت-سربازی-خود-را-به-سابقه-...
Translate this page
Jun 22, 2014 - پیش تر، محاسبه دوران سربازی به عنوان سابقه کار مشروط به پرداخت نقدی و ... بسته آموزشی "از سیر تا پیازبازاریابی در بیمه های عمر" جدیدترین ...

آموزش تلگرام: از سیر تا پیاز محبوب ترین اپلیکیشن این روزهای ایران ...

khabarfarsi.com/u/26230576 - Translate this page
Oct 6, 2016 - آموزش تلگرام: از سیر تا پیاز محبوب ترین اپلیکیشن این روزهای ایران. در این پست به آموزش صفر تا صد اپلیکیشن محبوب تلگرام خواهیم پرداخت ...

از سیر تا پیاز میثم مجیدی – اختصاصی | وب سایت استقلال جوان

esteghlaljavan.ir › عناوین خبر › اختصاصی استقلال جوان
Translate this page
صفحه اصلی عناوین خبر اختصاصی استقلال جوان از سیر تا پیاز میثم مجیدی – ... در کنار همه این‌ها بالا رفتن آمار تجدیدی‌هایش هم یکی از آن خصوصیات بد او بود تا خانواده ... پناهی بازی کرد و سپس برای گذراندن خدمت سربازی به فجر سپاسی شیراز رفت.

آغاز ارسال اخطاریه برای مشمولان غایب سربازی

www.fardanews.com/.../آغاز-ارسال-اخطاریه-برای-مشمولان-غایب-سر...
Translate this page
Sep 21, 2016 - آغاز تشدید برخورد با مشمولان غایب سربازی، ارسال پیامک تعیین ... هزار تن از مشمولان غایب پیامک ارسال شده و از آنان خواستیم تا با مراجعه به دفاتر ...

هر آنچه درباره مهران مدیری می شود دانست - شبکه اجتماعی - سلام سینما

https://social.salamcinama.ir/.../هر-آنچه-درباره-مهران-مدیری-می-شود-دا...
Translate this page
از اولین کار مدیری شروع کردم و تا آخرین کارش که هنوز به مرحله فیلمبرداری نرسیده است به پایان رساندم و سیر تا پیاز فعالیت های او را طی این سال ها روی کاغذ پیاده ...

تفاوت کارت معاف از رزم - مطلبستان فالند FaLand

faland.ir/article/تفاوت-کارت-معاف-از-رزم/
از سیر تا پیاز سربازی نظام وظیفهخدمت سربازی، افراد معاف از رزم معمولاً تفاوت ... اعزام به خدمت نظام وظیفهخدمت سربازی: اگه معاف از رزم تر از افسری تفاوت برای کارت ...

راهنمای عملی آش خوری(3) - تبیان

www.tebyan.net › صفحه اصلي › اجتماعی › گزارش اجتماعی
Translate this page
Jan 10, 2008 - یکی از چیزهایی که به شدت در مورد آن توجیه خواهید شد، اصول حفاظت و خصوصاً حفاظت ... از سیر تا پیاز سربازیسربازی شتری است که می خوابد.

سیر تا پیاز داستان مجامع بانکی - دنیای اقتصاد

donya-e-eqtesad.com/news/1062903
Translate this page
Aug 4, 2016 - این موضوع در حالی بود که پیش از این به تنفس رفتن مجامع عمومی برخی بانک‌ها با نظرات متفاوت و برخی حواشی مختلف همراه شد. برخی مسوولان بانکی ...

جیم - کار و بار - چگونه خلبان شویم؟ خلبانی چقدر درآمد دارد؟ www.jeem.ir

jeem.ir/article/featured/217
Translate this page
Jan 8, 2017 - سیر تا پیاز خلبانی، از درآمد و مزایا تا معرفی مراکز آموزش خلبانی ... 18 سال سن و اتمام سربازی یا مشغول بهتحصیل بودن، در کنار تست‌های پزشکی؛ ...

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي | Page 162 | انجمنهای ...

https://forum.persiantools.com › ... › سبک زندگی › سبک زندگی
Translate this page
Aug 16, 2007 - 20 posts - ‎9 authors
شما احتمالش کمه که دوره کد بخوری چون ارتش به حسابدار نیاز داره ولی یکی مثل ... کاملا از سیر تا پیاز رفتن به میدان سپاه رو براتون تعریف میکنم.

گرفتن پذیرش در سپاه پاسداران - میتوکا - loxblog.Com

www.mitooca.lxb.ir/tag/ارتش/ارتش.htm
Translate this page
خلاصه بگویم افراد تحصیل کرده با مدرک دانشگاهی کارشان تا حدودی در گرفتن پذیرش ... همونطور که دیدید برای داشتن بعضی از شرایط باید از چند سال قبل از اعزام به فکر باشید. ... موضوعات مرتبط: خدمت سربازی , , ... همونطور که از اسم وبلاگ مشخصه قصد دارم ازسیر تا پیاز داستان خدمت رفتنم رو به صورت خاطره براتون تعریف کنم.

سیر تا پیاز سربازی - 1 - ارتش ایران

tomcat6062.rzb.ir/Forum/Post/2141/Page/1
Translate this page
Aug 19, 2015 - سلام میخواهم پستی ایجاد کنم که هر کس هر مطلبی در خصوص سربازی دارد در این پست قرار دهد تا عزیزان جوان که میخواهند به خدمت مقدس سربازی اعزام ...

آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها سال 94 - کنکور

konkur.in › اخبار دبیرستان
Translate this page
سیر تا پیاز موفقیت درکنکور .... سهمیه های کنکور 96 را بشناسید/ مهلت ثبت نام کنکور تا ۲۸ بهمن ماه ..... فرمانده نیروی انتظامی درباره اینکه آیا انگیزه‌های جوانان برای رفتن به سربازی افزایش یافته یا خیر؟ ..... بلی - با ارائه در خواست و نظریه پزشکی به وظیفه عمومی اعزام مشمول ابطال و درخواست وی در سیر بررسی معافیت پزشکی ...

سیر تا پیاز ماجرای آقای "سعید طوسی" - صدای ایران

sedayiran.com/fa/news/.../سیر-تا-پیاز-ماجرای-آقای-سعید-طوسی
Translate this page
Oct 24, 2016 - اتهام سنگین به یک قاری برجسته قرآن در روزها گذشته بازتاب گسترده ای در افکار عمومی داشته است. سعید گندم نژاد طوسی از اساتید تلاوت قرآن که از ...

سال‌شمار احمد شاملو | The Official Website of Ahmad Shamlou

shamlou.org/?p=523
Translate this page
شعر از شاعری به سربازی، هفته‌نامه‌ی روزنه؛ شماره‌ی ۵؛ ۳ آذر ○ شعر قصیده .... مقاله‌ی حقیقت قضیه از سیر تا پیاز!، هفته‌نامه‌ی آشنا؛ ... شعر میان ماندن و رفتن…، ۲۸ خرداد

سايت بلوط - فرهنگ و هنر غرب كشور » خبرهای تازه » از سیر تا پیاز ...

www.balout.ir › خبرهای تازه
Translate this page
Sep 4, 2016 - از سیر تا پیاز زندگی دکتر حمیدرضا رحیمی در گفتگو با صدای آزادی؛ خاک خسرو دامنگیر است .... در رفتن به سمت رشته‌ی پزشکی پدرتان کمک کرد یا همان دکتر بن کیسی ... در سال ۶۴ به کرمانشاه آمدم و دوره سربازی را پشت سرگذاشتم.

اینستاگرام هوا شیرین است | خبر خوان فارسی

jadiddownload.xyz/post/اینستاگرام-هوا-شیرین-است/
Translate this page
Feb 13, 2017 - آموزش جامع اینستاگرام از سیر تا پیاز و چطور در اینستاگرام اکانت بسازیم رسانه های .... دو ماه قبل نوراللهی به من گفت که قصد سربازی رفتن دارد.

خاطرات سفر برلین آلمان 1 – سایت نیازمندیهای همه ایرانیان Iranian directory

arzexchange.com/2012/10/23/خاطرات-سفر-برلین-آلمان/
Translate this page
Oct 23, 2012 - خاطرات سفر به دور اروپاي مركزي- ادامه روز سوم سفر – آلمان – برلین (Berlin) .... از بقاياي ديوار برلين بهسمت چك پوينت چارلي رفتيم كه جاييه كه سربازي به نام چارلي جان ... وقتي از سير تا پياز خراب شدن ديوارو برامون تعريف كرد.

تدبیر - یاران بابک زنجانی در حلقه کیش

www.tadbirkhabar.com/economy/11145
Translate this page
Jan 13, 2014 - یکی را خودش از سیر تا پیاز در گفتگو با هفتهنامه «آسمان» تعریف کرده و نقطه ... اما داستان زندگی بابک زنجانی با رفتنش به سربازی اوج میگیرد.

شرایط رفتن به سربازی

posthaa.ir/detail/شرایط-رفتن-به-سربازی/article/98/
Translate this page
تحویل رایگان به سراسر ایران | پرداخت هزینه درب منزل پس از تحویل کالا ... همه چیز در مورد سربازی رفتن،از سیر تا پیاز سربازی رفتن b در عین حال در شرایط سخت ...

سربازی (راهنمای کامل) در کافه‌بازار برای اندروید · کافه بازار، برنامه‌های ...

cafebazaar.af/app/ir.clickteam.sarbazi/?l=fa - Translate this page
چون خودم هم سربازی دارم و تا چند ماه دیگه اعزام گفتم این برنامه رو درست کنم تا شما راحت تر راه و چاهشو یاد بگیرید. شامل قسمت های: - سیر تا پیاز سربازی به زبان ...

عاتش نشان - خانه

sazfeed.ir/search/?q=عاتش%20نشان&page=597
Translate this page
وی با اشاره به وضعیت مشمولان غایب سربازی برای دریافت گواهینامه اظهارکرد:. ... حالی که سیاست‌گذاران آمریکایی برای رفتن بهتعطیلات آماده می‌شدند، ایران مانور نظامی. ... مريم از آن آدم‌هايي نيست كه وقتي ازشان مي‌پرسي چه خبر، حاضرند از سير تا پيازهمه ...

راه پر فراز و نشیب ورود ادبیات آلمانی به ایران | پنجره‌ای به زبان و ادبیات ...

www.dw.com/fa-ir/راه-پر-فراز-و-نشیب...به.../a-15527421
Translate this page
Nov 12, 2011 - تا حدود نیم قرن پیش آثاری که از ادبیات آلمانی به فارسی برگردانده شده ... اعظم آلمان، "عهدنامه مودت و تجارت وسیر کشتی‌ها" بین دو کشور به امضا رسید.

از سیر تا پیاز اعزام به خدمت سربازی | جستجو - نمونه سوال داد

weblog24.click/list/از-سیر-تا-پیاز-اعزام-به-خدمت-سربازی.html
Translate this page
خدمت‌سربازی جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا شرط 21 ماهه شدن خدمت سربازی در سال آینده را بازگو کرد. ابراهیم کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط 21 ماهه ...

رفتن به سربازی | گوگل پیامکی همراه اول 20370

www.20370.ir/Default.aspx?q=رفتن_به_سربازی&id... - Translate this page
... for رفتن به سربازی more رفتن به سربازینظام وظیفه و خدمت سربازی » از سیر تا پیاز سربازیsarbazi.us/fa/از-سیر-تا-پیاز-سربازیtranslate this pageسربازی ...

احد حسینی، خالق مجسمه‌های شگفت‌انگیز موزه آذربایجان : ارک توریسم

arktourism.ir/1394/05/احد-حسینی،-خالق-مجسمه‌های-شگفت‌انگی.html
Translate this page
احد تمایلی به رفتن به مدرسه نداشت. ... احد حسینی پس از پایان خدمت سربازی، به مجسمه‌سازی علاقه مند شد و با گل رس به ساختن نیمتنه‌های انیشتین، دکتر شوایتزر، ...

شگرد فوتبالیست‌ها برای فرار از سربازی - فرارو

fararu.com/fa/news/.../شگرد-فوتبالیست‌ها-برای-فرار-از-سربازی - Translate this page
Aug 1, 2014 - شگرد فوتبالیست‌ها برای فرار از سربازی ... فوتبال که به طرق مختلف با دور زدن قانون از رفتن به خدمت سربازیفرار کردند، ..... سیر تا پیاز ماجرای.

شرایط پرداخت جریمه و تعیین تکلیف مشمولان غایب از سربازی - فرد مطلب

imkind.webpi.ir/شرایط-پرداخت-جریمه-و-تعیین-تکلیف-مشمول/
Translate this page
7 days ago - سربازانی که تا 22 بهمن به خدمت اعزام شوند 6 ماه اضافه خدمت آنها بخشیده می‌شود ... سیر تا پیاز وام جریمه سربازی/ میزان جریمه مشمولان غایب چقدر است؟

nazemi, azizi - Ariaye

www.ariaye.com/ketab/nazemi/nazemi.html
Translate this page
Oct 31, 2010 - سفر را با استاد ناظمی به پایان بردیم وهرروز با شنیدن دکلمۀ زیبا ی .... نمی توانند مرا به خدمت سربازی بکشانند . ..... «رفتن به نام حضرت بابا به پارلمان» .... از خراسان و روم وچین و عراق می خریدیم ، ولی امروز از سیر تا پیاز را از خارج می ...

اولین سفر هیچهایکی من به خراسان - یادداشت هایی از سفر | یادداشت هایی از ...

https://rezaaskari.ir/portfolio/اولین-سفر-هیچهایکی-من-به-خراسان/
Translate this page
Oct 5, 2015 - اولین سفر هیچهایکی من به خراسان. روز اول بعد اتمام دوره سربازی و بجهت ارامش بعد خدمت و یه جورایی بیکاری برنامه ریختم تا از تهران تا خونه که در ...

کلیرنس و پروسه اداری | مهاجرسرا

https://www.mohajersara.org/forum/thread-7276-page-8.html
Translate this page
Nov 12, 2016 - مصاحبه:10 اکتبر ابوظبی از آنكارا خودشون تغيير داده بودن به ابوظبي متاسفانه ... من مطمئنم خيلي از دوستان تا الان مصاحبه رفتن و شامل مراحل اداري شدن! .... ما عزیزانی داریم که مثل سالهای گذشته سفرنامه نوشتن باقلوا از سیر تا پیاز .... چون کیس های پایین زیادن تعداد ap رفته بالا و ظاهرا معاف از سربازی امسال رکورد زدن

سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی | مهاجرسرا

https://www.mohajersara.org/forum/thread-6843-page-4.html
Translate this page
Jan 30, 2014 - اینو گفتم تا بدونید چرا یه هفته به مصاحبه تازه رفتم دنبال تور. ... اگه نزدیک سفارت گرفته بودم هر دفعه باید برای رفتن به هرجایی 40 درهم میدادم. ... یه دوستی از رشت هم برای لاتاری اومده بود بنده خدا سربازی رفته بود و فکر ..... دوباره جریان رو ازسیر تا پیاز واسش تعریف کردم و آقاهه ما رو با یک have a seat به سمت ...

سیر تا پیاز قلیان سراها - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › اجتماعي
Translate this page
Aug 10, 2015 - سیر تا پیاز قلیان سراها ... بسیاری از افراد تجربه رفتن به قهوه خانه و قلیان کشیدن را دارند؛ چه تنهایی و چه با دوستان برای گپ زدن و دور هم نشینی.

مراسم رفتن به سربازی - فارسی نیوز

farsinews.xyz/search/?q=مراسم%20رفتن%20به%20سربازی...
Translate this page
مادرش به او الهام بخشید تا بازیگر شود و با سریال تلویزیونی «واقعی شو» .... که این گزارش، به‌رغم پرداختن به سیر تا پیازموتورسواری در رشته‌های مختلف موجود در ...

به بهانه 22 حوت، ساليادشهيد عبدالعلي مزاري – سایت انجمن فرهنگی ...

tabalwor.com › شاخص
Translate this page
Mar 10, 2014 - كسي كه تا آخرين لحظات زندگي با باورهاي ديني و سياسي خود مردانه زيست و ... بعد از دوران سربازی، مجدداً بهتحصیل پرداخت و در بهار ۱۳۵۱، به شهر ... با کنار رفتن حزب اسلامی و مستقر شدن طالبان در چهار آسیاب غرب کابل در محاصره کامل قرار گرفت. .... سیر تا پیاز صدور تذکره غیابی؛ نشست همفکری نخبگان و فرهنگیان ...

از سیر تا پیاز سربازی - مرجع اورکلاک

external.niloblog.com/last-search/?q=از-سیر-تا-پیاز-سربازی
Translate this page
Oct 29, 2016 - از سیر تا پیاز سربازی-آخرین جستجوهای مرجع اورکلاک. ... برای کارتهای گرافیکی RX 480 - RX 470 ، شرکت AMD به هیچ عنوان درایورهای خودشو در ...

چوک شهرو محله ی زازی

mahaamin.blogfa.com/
Translate this page
Mar 25, 2016 - سیر تا پیاز سربازی ... فارغ التحصیلان دانشگاهی ماه های زوج سال به خدمت اعزام می شوند. ... نمی دانم چرا بهآن یک برگه کاغذ تا شده می گویند دفترچه.

سیاوس حیدری/ پرسش و پاسخ در مورد خدمت مقدس سربازی (امریه ) - ارجانیوز

arjanews.ir/سیاوس-حیدری-پرسش-و-پاسخ-در-مورد-خدمت-مق/
Translate this page
Sep 4, 2015 - از سیر تا پیاز امریه سربازی؟ از کجا شروع کنیم ؟ چطور امرییه بگیریم ؟ سوالات خودتان را در مورد خدمت سربازیاز سیاوش حیدری به صورت کامنت ...

اس ام اس های مربوط به سربازی - کپی پیست کن

www.copypastekon.ir/sms/tag/سربازی
Translate this page
برگ; بوفو; پیاز; روباه; فنجان; پیازچه; تخم مرغ; صورتک ۱; صورتک ۲ .... این پسرایی که میگن با سربازی رفتن 2ساله عمرمونو تلف میکنیم انگر تا قبل سربازی در کتابخانه کنگره آمریکا مشغول پژوهش بودن. ... به سلامتی سربازی که لب مرز روو برجک داشت بهعکس عشقش نگاه میکرد ... فقط نمیدونم چرا هرچی میخورم سیر نمیشم

همه چیز درباره سربازی رفتن

www.yaftabad.com/همه-چیز-درباره-سربازی-رفتن/ - Translate this page
از سیر تا پیاز سربازی رفتن, ثبت‌ نام برای اعزام, در مورد سربازی رفتن, دوره آموزشی سربازیرفتن به سربازی, زمان سربازی,سربازیسربازی رفتنسربازی رفتن ...

فرخ نگهدار و تاریخی سراسر جعلی - akhbare-rooz (iranian political ...

www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=66463
Translate this page
Apr 17, 2015 - فرخ نگهدار می‌تواند و حق دارد به عنوان یک فرد، در مقام مشاور علی خامنه‌ای به او ...... مسلحانه» به دنبال او بیاید و شخصاً در همان برخورد اول سیر تا پیاز ماجرا را برای او .... بعد به سربازی اعزام شد و پس از پایان دوران سربازی و استخدام در گروه ...

تجربه ای برای همیشه - پایگاه فرهنگی سرباز

vazifeh.ir/2014-12-06-03-44.../538-تجربه-ای-برای-همیشه.html
Translate this page
البته برای رفتن به سربازی هنوز فرصت داشتم ،اما اعتقادم براین بود که هرچه زودتر ... نمی دانم چطور شد با کلام نافذ او ،سیر تا پیاززندگی ام را برایش تعریف کرد

موضوع: تحقیق,

نویسنده:

تاریخ: سه شنبه 17 اسفند 1395 ساعت: 15:19

نظرات()

تعداد بازديد : 70

به این پست رای دهید:

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

آمار

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب : 503
کل نظرات : 6
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین : 4
تعداد اعضا : 3
آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز : 149
بازدید دیروز : 402
ورودی امروز گوگل : 47
ورودی گوگل دیروز : 105
آي پي امروز : 63
آي پي ديروز : 193
بازدید هفته : 2,650
بازدید ماه : 14,361
بازدید سال : 61,557
بازدید کلی : 270,282
اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی : 54.224.28.203
مرورگر :
سیستم عامل :
امروز : یکشنبه 05 فروردین 1397

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد